KŚ AZS Katowice ma przyjemność zaprosić najmłodszych pasjonatów koszykówki na treningi, w ramach akcji "Ferie z koszykówką". W dalszej części news'a harmonogram treningów. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych!
Czytaj całość

Porażka na koniec roku
Koszykówka - Juniorzy Starsi
21.12.2010.
To co piękne szybko się kończy, można powiedzieć po ostatnim meczu w III lidze. Niestety kończymy I rundę zmagań o awans do II ligi porażką w akademickich derbach Śląska z Gliwicami. Pierwsza połowa nie zwiastowała takiego obrotu sprawy, gdyż AZS Katowice wygrał ją 40:38. Jednak na drugą połowę to goście z Gliwic wyszli bardziej skoncentrowani (gospodarze byli chyba już myślami na zabawie sylwestrowej) miażdżąc nas w 3 kwarcie 2:27. Naszemu zespołowi nie udało się już odrobić strat mimo szaleńczej pogoni w końcówce. Kończymy 1 rundę z dodatnim bilansem 3-4. Miejmy nadzieję że nowy rok przyniesie same zwycięstwa!

AZS rządzi w Katowicach !
13.12.2010.
Niesamowita seria KŚ AZS Katowice trwa! Czwarte zwycięstwo w III lidze odnieśliśmy kosztem lokalnego rywala UKS "27" Katowice. Mecz do 4 kwarty dostarczył kibicom zebranym na hali SP 27 wiele emocji, gdyż wynik oscylował wokół remisu. Dopiero w ostatniej odsłonie spotkania zawodnicy AZS wrzucili piąty bieg i byli nie do powstrzymania dla młodych koszykarzy UKSu, którzy nie wytrzymali presji i zaczęli łatwo tracić piłkę oraz oddawać niepotrzebne rzuty, co bezwzględnie wykorzystywali akademicy. Ostatnia kwarta zakończyła się wynikiem 15:31, który przypieczętował nasze zwycięstwo! Należy wyróżnić w naszym zespole Adriana Kozioła, który popisał się 2 wsadami pod rząd oraz rozegrał dobre zawody i Bartosza Buczyńskiego, autora trzech celnych rzutów za 3. Ciekawostką jest że AZS Katowice jako jedyny zespół w tej kolejce przekroczył granicę 100 pkt. Jak widać akademicy z Katowic wyrastają na głównego kandydata do walki o 2 ligę!

Pewna wygrana w III lidze
11.12.2010.
 KŚ AZS Katowice odniósł kolejne zwycięstwo na III ligowych parkietach. Tym razem szczęśliwe okazały się Gliwice skąd akademicy wywieźli pewne wygraną nad miejscowym GTK. Mecz od początku przebiegał pod dyktando naszych koszykarzy, którzy pewnie wygrali każdą kwartę. Po końcowej syrenie na tablicy świetlnej widniał wynik 65:87 dla Katowic ! Widać że nasza drużyna rozkręca się z meczu na mecz. Kolejne spotkanie to derby Katowic z UKS "27". Miejmy nadzieję że to AZS z tej potyczki wyjdzie zwycięsko.

Dobra passa trwa !
03.12.2010.
 Druga z rzędu wygrana Akademików z Katowic w III lidze! Tym razem hale MOS w Katowicach ze spuszczonymi głowami opuszczali koszykarze z Cieszyna. Udało im się wygrać tylko jedną kwartę co jest zdecydowanie za słabym argumentem na rozpędzonych zawodników AZS. Decydująca o przebiegu spotkania była 2 kwarta, którą gospodarze wygrali 24:8. Dzięki temu zwycięstwu nasza drużyna awansowała na 3 pozycje w tabeli III ligi i zaczyna bić się o awans! Naszym kolejnym przeciwnikiem będzie GTK Gliwice, miejmy nadzieję że passa będzie trwać i już niedługo będzie można cieszyć się z kolejnego zwycięstwa!

Pierwsza wygrana seniorów !
24.11.2010.
W końcu zawodnicy AZS Katowice mogą cieszyć się ze zwycięstwa w III lidze. Ofiarą drużyny z Katowic padli koszykarze MKKS Zagłębie Sosnowiec. Jedynie w pierwszej kwarcie przeciwnik potrafił się przeciwstawić, rządnym zwycięstwa akademikom, wygrywając 22:18. Kolejne odsłony spotkania to już dominacja koszykarzy z Katowic, którzy pewnie wygrywają całe spotkanie różnicą 30 pkt !! W najbliższą sobotę będziemy gościć zespół MOSiR Cieszyn. Miejmy nadzieję że dobra passa będzie trwać i nasz zespół odniesie kolejne zwycięstwo.

Nabór do sekcji koszykówki
20.11.2010.
Informujemy, że w dniu 11.12.2010r. o godz. 9.30 w Gimnazjum nr 10 w Katowicach- Bogucicach przy ul. Słowiańskiej 1 (oś. Kukuczki) odbędzie się się spotkanie dotyczące kwalifikacji do uprawiania koszykówki w naszym klubie, organizacji zajęć treningowych oraz wakacyjnego wyjazdu na obóz sportowy. Serdecznie zapraszamy uczestników, mile widziana obecność rodziców.

Przypominamy o zabraniu sprzętu sportowego oraz poniższej ankiety.
W sytuacjach losowych prosimy o kontakt telefoniczny (606308881) lub mailowy (r.litkowycz@awf.katowice.pl) z Panem Ryszardem Litkowycz. Informacje dotyczące spotkania naborowego do sekcji koszykówki oraz inne związane z działalnością naszego Klubu i sekcji można można znaleźć na naszej stronie internetowej www.klub.azs.katowice.pl

icon Ankieta - Nabór 2010

Derby dla Mickiewicza
14.11.2010.
W 2 kolejce III ligi doszło do derbów Katowic pomiędzy zespołami KKS Mickiewicz, a KŚ AZS. Pojedynki te zawsze dostarczają wiele emocji i przyciągają rzesze kibiców, nie inaczej było i tym razem. Nasi koszykarze wyszli na mecz bardzo skoncentrowani, chcąc pokazać się z najlepszej strony przed własną publicznością i udowodnić kto rządzi w Katowicach. Pierwsza kwarta to dominacja gospodarzy, którzy osiągają 12 pkt prowadzenie. Jednak tylko ta część meczu była dla nas pozytywna. W kolejnej odsłonie Mickiewicz wziął się za odrabianie strat i po pierwszej połowie na tablicy świetlnej widniał wynik 46:40. Po przerwie zaczęła się prawdziwa batalia o wygraną. Zawodnicy walczyli o każdą piłkę. Wyrównana 3 kwarta kończy się remisem 18:18. W ostatniej kwarcie koszykarze Mickiewicza zaczęli grać szybką koszykówkę z kontrataku z czym nie potrafili sobie poradzić gospodarze. Goście obrali prowadzenie i nie oddali go już do końca, mimo pościgu w końcówce nie udało się odrobić strat.

Porażka na inaugurację III ligii
07.11.2010.

Drużyna KŚ AZS Katowice występująca w III lidze nie sprostała wymaganiom postawionym przez koszykarzy z Rybnika. Tym samym odniosła pierwszą porażkę w sezonie. Koszykarzom AZS mimo starań nie udało się wygrać żadnej kwarty, a zawodnicy z Rybnika powoli powiększali przewagę z pierwszej kwarty w której uzyskali 6 pkt prowadzenie. Rybnik po raz kolejny okazał się mało gościnny, miejmy nadzieję że nasi koszykarze zrehabilitują się za tą porażkę w kolejnym spotkaniu tym razem przed własną publicznością przeciwko Mickiewiczowi Katowice 13 listopada.

««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 71 - 84 z 126