Aktualności
Zagłębie 1:1 AZS
Koszykówka - Juniorzy Starsi
05.02.2011.

Niestety wyjazdowe spotkanie naszych koszykarzy w Sosnowcu zakończyło się nieznaczną porażką. Mimo zwycięskiej pierwszej kwarty Katowiczanom nie udało się wygrać tego spotkania, gdyż w dwóch kolejnych odsłonach meczu gospodarze znacznie odskoczyli i nie oddali prowadzenia już do końca. Tym samym Sosnowiczanie wzięli rewanż za 30 punktową porażkę z I rundy. Po tej przegranej KŚ AZS Katowice spadł na 3 miejsce w tabeli III ligi.

22.01.2011 MKKS Zagłębie Sosnowiec : KŚ AZS Katowice 67:61 (13:17, 22:12, 21:15, 11:17)

Spodek zdobyty !
15.01.2011.
13.01.2011 na małej hali Spodka miało miejsce starcie dwóch drużyn, które  od zawsze dostarcza wiele emocji i jest traktowane specjalnie przez zawodników i trenerów. Są to bowiem katowickie derby Mickiewicz kontra AZS. W pierwszym meczu na terenie akademików górą był Mickiewicz. Pierwsza kwarta niestety nie zwiastowała nic dobrego, gdyż 24:19 wygrał Mickiewicz, a akademicy nie mogli znaleźć odpowiedniego rytmu gry. Jak się później okazało był to wypadek przy pracy i chwilowa niedyspozycja naszych koszykarzy. Druga kwarta to odrabianie strat i doprowadzenie do remisu, a więc mecz w drugiej połowie zaczął się od początku. Tym razem jednak bardziej skoncentrowani na parkiet wyszli zawodnicy AZS. Wygrali dwie kolejne kwarty, punktując przeciwnika raz po raz, przechwytując piłki i szybko zdobywając punkty z kontrataków. W drugiej części meczu solidnie zagrali zawodnicy z rocznika 93, którzy byli dobrym wsparciem z ławki. Duży udział w zwycięstwo miał również Bartosz Buczyński i Marek Sidor, którzy w decydujących momentach trafiali za 3 pkt oraz przejmowali piłkę. Po tym zwycięstwie KŚ AZS wiedzie prym nie tylko w Katowicach, ale również w III lidze, gdzie awansował na 1 miejsce, którego miejmy nadzieję nie odda już do końca rozgrywek.
Nie można zapomnieć o kibicach AZS, którzy licznie stawili się na meczu. Cały mecz żywo dopingowali naszych koszykarzy, co sprawiło że akademicy mogli poczuć się jak w domu. Na pewno miało to wpływ na dobrą grę i zwycięstwo. Dziękujemy!
Czytaj całość

Udany rewanż na nowy rok !
15.01.2011.
Pierwsze spotkanie jakie przyszło rozegrać koszykarzom KŚ AZS Katowice w nowym roku to pojedynek, u siebie, z MKKS Rybnik. W I rundzie w Rybniku ponieśliśmy niestety porażkę, jednak wyniki ostatnich meczów pozytywnie nastrajały przed tym pojedynkiem. Należy zaznaczyć ze Rybnik został osłabiony przez kontuzję Kuby Krakowczyka, który naderwał więzadła w kolanie, życzymy mu szybkiego powrotu do zdrowia. Sam mecz nie wzbudził wielu emocji i był raczej bez historii. Gospodarze pewnie wygrali wszystkie kwarty i po ostatniej syrenie mogli cieszyć się ze zwycięstwa. Bardzo dobre zawody rozegrał w barwach AZS Marek Sidor, wychowanek Rybnika, który w 1 kwarcie popisał się celnym rzutem za 3 równo z syreną końcową oraz trafił jeszcze kilka razy zza łuku. Należy pochwalić wszystkich zawodników, gdyż zespołowa gra pozwoliła na odniesienie tak wysokiego zwycięstwa.

Ferie z koszykówką !
Koszykówka - Młodzicy Starsi/Kadeci
12.01.2011.
KŚ AZS Katowice ma przyjemność zaprosić najmłodszych pasjonatów koszykówki na treningi, w ramach akcji "Ferie z koszykówką". W dalszej części news'a harmonogram treningów. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych!

Porażka na koniec roku
21.12.2010.
To co piękne szybko się kończy, można powiedzieć po ostatnim meczu w III lidze. Niestety kończymy I rundę zmagań o awans do II ligi porażką w akademickich derbach Śląska z Gliwicami. Pierwsza połowa nie zwiastowała takiego obrotu sprawy, gdyż AZS Katowice wygrał ją 40:38. Jednak na drugą połowę to goście z Gliwic wyszli bardziej skoncentrowani (gospodarze byli chyba już myślami na zabawie sylwestrowej) miażdżąc nas w 3 kwarcie 2:27. Naszemu zespołowi nie udało się już odrobić strat mimo szaleńczej pogoni w końcówce. Kończymy 1 rundę z dodatnim bilansem 3-4. Miejmy nadzieję że nowy rok przyniesie same zwycięstwa!

AZS rządzi w Katowicach !
13.12.2010.
Niesamowita seria KŚ AZS Katowice trwa! Czwarte zwycięstwo w III lidze odnieśliśmy kosztem lokalnego rywala UKS "27" Katowice. Mecz do 4 kwarty dostarczył kibicom zebranym na hali SP 27 wiele emocji, gdyż wynik oscylował wokół remisu. Dopiero w ostatniej odsłonie spotkania zawodnicy AZS wrzucili piąty bieg i byli nie do powstrzymania dla młodych koszykarzy UKSu, którzy nie wytrzymali presji i zaczęli łatwo tracić piłkę oraz oddawać niepotrzebne rzuty, co bezwzględnie wykorzystywali akademicy. Ostatnia kwarta zakończyła się wynikiem 15:31, który przypieczętował nasze zwycięstwo! Należy wyróżnić w naszym zespole Adriana Kozioła, który popisał się 2 wsadami pod rząd oraz rozegrał dobre zawody i Bartosza Buczyńskiego, autora trzech celnych rzutów za 3. Ciekawostką jest że AZS Katowice jako jedyny zespół w tej kolejce przekroczył granicę 100 pkt. Jak widać akademicy z Katowic wyrastają na głównego kandydata do walki o 2 ligę!

Pewna wygrana w III lidze
11.12.2010.
 KŚ AZS Katowice odniósł kolejne zwycięstwo na III ligowych parkietach. Tym razem szczęśliwe okazały się Gliwice skąd akademicy wywieźli pewne wygraną nad miejscowym GTK. Mecz od początku przebiegał pod dyktando naszych koszykarzy, którzy pewnie wygrali każdą kwartę. Po końcowej syrenie na tablicy świetlnej widniał wynik 65:87 dla Katowic ! Widać że nasza drużyna rozkręca się z meczu na mecz. Kolejne spotkanie to derby Katowic z UKS "27". Miejmy nadzieję że to AZS z tej potyczki wyjdzie zwycięsko.

Dobra passa trwa !
03.12.2010.
 Druga z rzędu wygrana Akademików z Katowic w III lidze! Tym razem hale MOS w Katowicach ze spuszczonymi głowami opuszczali koszykarze z Cieszyna. Udało im się wygrać tylko jedną kwartę co jest zdecydowanie za słabym argumentem na rozpędzonych zawodników AZS. Decydująca o przebiegu spotkania była 2 kwarta, którą gospodarze wygrali 24:8. Dzięki temu zwycięstwu nasza drużyna awansowała na 3 pozycje w tabeli III ligi i zaczyna bić się o awans! Naszym kolejnym przeciwnikiem będzie GTK Gliwice, miejmy nadzieję że passa będzie trwać i już niedługo będzie można cieszyć się z kolejnego zwycięstwa!

Pierwsza wygrana seniorów !
24.11.2010.
W końcu zawodnicy AZS Katowice mogą cieszyć się ze zwycięstwa w III lidze. Ofiarą drużyny z Katowic padli koszykarze MKKS Zagłębie Sosnowiec. Jedynie w pierwszej kwarcie przeciwnik potrafił się przeciwstawić, rządnym zwycięstwa akademikom, wygrywając 22:18. Kolejne odsłony spotkania to już dominacja koszykarzy z Katowic, którzy pewnie wygrywają całe spotkanie różnicą 30 pkt !! W najbliższą sobotę będziemy gościć zespół MOSiR Cieszyn. Miejmy nadzieję że dobra passa będzie trwać i nasz zespół odniesie kolejne zwycięstwo.

««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 57 - 70 z 115