Dobra passa trwa !
Koszykówka - Juniorzy Starsi
Redaktor: Mateusz Cichowski
03.12.2010.
 Druga z rzędu wygrana Akademików z Katowic w III lidze! Tym razem hale MOS w Katowicach ze spuszczonymi głowami opuszczali koszykarze z Cieszyna. Udało im się wygrać tylko jedną kwartę co jest zdecydowanie za słabym argumentem na rozpędzonych zawodników AZS. Decydująca o przebiegu spotkania była 2 kwarta, którą gospodarze wygrali 24:8. Dzięki temu zwycięstwu nasza drużyna awansowała na 3 pozycje w tabeli III ligi i zaczyna bić się o awans! Naszym kolejnym przeciwnikiem będzie GTK Gliwice, miejmy nadzieję że passa będzie trwać i już niedługo będzie można cieszyć się z kolejnego zwycięstwa!
Czytaj całość

Pierwsza wygrana seniorów !
24.11.2010.
W końcu zawodnicy AZS Katowice mogą cieszyć się ze zwycięstwa w III lidze. Ofiarą drużyny z Katowic padli koszykarze MKKS Zagłębie Sosnowiec. Jedynie w pierwszej kwarcie przeciwnik potrafił się przeciwstawić, rządnym zwycięstwa akademikom, wygrywając 22:18. Kolejne odsłony spotkania to już dominacja koszykarzy z Katowic, którzy pewnie wygrywają całe spotkanie różnicą 30 pkt !! W najbliższą sobotę będziemy gościć zespół MOSiR Cieszyn. Miejmy nadzieję że dobra passa będzie trwać i nasz zespół odniesie kolejne zwycięstwo.

Nabór do sekcji koszykówki
Koszykówka - Młodzicy Starsi/Kadeci
20.11.2010.
Informujemy, że w dniu 11.12.2010r. o godz. 9.30 w Gimnazjum nr 10 w Katowicach- Bogucicach przy ul. Słowiańskiej 1 (oś. Kukuczki) odbędzie się się spotkanie dotyczące kwalifikacji do uprawiania koszykówki w naszym klubie, organizacji zajęć treningowych oraz wakacyjnego wyjazdu na obóz sportowy. Serdecznie zapraszamy uczestników, mile widziana obecność rodziców.

Przypominamy o zabraniu sprzętu sportowego oraz poniższej ankiety.
W sytuacjach losowych prosimy o kontakt telefoniczny (606308881) lub mailowy (r.litkowycz@awf.katowice.pl) z Panem Ryszardem Litkowycz. Informacje dotyczące spotkania naborowego do sekcji koszykówki oraz inne związane z działalnością naszego Klubu i sekcji można można znaleźć na naszej stronie internetowej www.klub.azs.katowice.pl

icon Ankieta - Nabór 2010

Derby dla Mickiewicza
14.11.2010.
W 2 kolejce III ligi doszło do derbów Katowic pomiędzy zespołami KKS Mickiewicz, a KŚ AZS. Pojedynki te zawsze dostarczają wiele emocji i przyciągają rzesze kibiców, nie inaczej było i tym razem. Nasi koszykarze wyszli na mecz bardzo skoncentrowani, chcąc pokazać się z najlepszej strony przed własną publicznością i udowodnić kto rządzi w Katowicach. Pierwsza kwarta to dominacja gospodarzy, którzy osiągają 12 pkt prowadzenie. Jednak tylko ta część meczu była dla nas pozytywna. W kolejnej odsłonie Mickiewicz wziął się za odrabianie strat i po pierwszej połowie na tablicy świetlnej widniał wynik 46:40. Po przerwie zaczęła się prawdziwa batalia o wygraną. Zawodnicy walczyli o każdą piłkę. Wyrównana 3 kwarta kończy się remisem 18:18. W ostatniej kwarcie koszykarze Mickiewicza zaczęli grać szybką koszykówkę z kontrataku z czym nie potrafili sobie poradzić gospodarze. Goście obrali prowadzenie i nie oddali go już do końca, mimo pościgu w końcówce nie udało się odrobić strat.

Porażka na inaugurację III ligii
07.11.2010.

Drużyna KŚ AZS Katowice występująca w III lidze nie sprostała wymaganiom postawionym przez koszykarzy z Rybnika. Tym samym odniosła pierwszą porażkę w sezonie. Koszykarzom AZS mimo starań nie udało się wygrać żadnej kwarty, a zawodnicy z Rybnika powoli powiększali przewagę z pierwszej kwarty w której uzyskali 6 pkt prowadzenie. Rybnik po raz kolejny okazał się mało gościnny, miejmy nadzieję że nasi koszykarze zrehabilitują się za tą porażkę w kolejnym spotkaniu tym razem przed własną publicznością przeciwko Mickiewiczowi Katowice 13 listopada.

VII edycja Klimon Cup za nami
Koszykówka - Juniorzy
Redaktor: Michał Walusza
22.09.2010.
W niedzielę zakończyła się VII edycja turnieju koszykarskiego im. Zbigniewa Klimontowicza - Klimon Cup 2010. Mecze rozgrywane były na halach MOS i MOSiR w Katowicach. Najlepszą drużyną z roczników 1995/96 okazała się ekipa WKK Wrocław. Drużyna gospodarzy - KŚ AZS Katowice wskoczyła na trzeci stopień podium.

Sylwetka trenera Zbigniewa Klimontowicza
Aktualności
15.09.2010.

Przy okazji VII edycji turnieju Klimon Cup przedsawiamy krótki artykul o przebiegu kariery Zbigniewa Klimontowicza.

VII Klimon Cup 2010
03.09.2010.

Już po raz siódmy KS AZS Katowice ma przyjemność zaprosić na turniej koszykówki im. Z. Klimontowicza. W dalszej części newsa harmonogram turnieju. Zapraszamy serdecznie wszystkich kibiców koszykówki młodzieżowej na mecze. W tym roku będziemy gościć młodych koszykarzy z Wrocławia, Stalowej Woli, Komorowa i Skierniewic oraz lokalnego rywala z Bytomia.

icon Harmonogram Turnieju

icon Plakat turnieju

1/2 MP Juniorów Starszych w koszykówce Włocławek
21.05.2010.

Naszym koszykarzom pomimo walki i pozostawieniu na boisku duzo zdrowia, udalo wygrać sie tylko jeden mecz i nie awansowac do wielkiego finalu Mistrzostw Polski juniorow starszych. Wyniki, statystyki, relacja oraz fotogaleria z turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski juniorów starszych we Włocławku w dalszej czesci newsa.

««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 57 - 70 z 108